2016-2018 İNSAD Genel Kurul Seçimi

Derneğimizde Yeni Yönetim İşbaşında

Derneğimiz, 12 Nisan 2016 tarihinde yaptığı olağan genel kurul toplantısı ile yeni yönetimini belirledi. Seçim sonucuna göre önceden de derneğimizin başkanlığını yapmış olan Urartu Nakış'ın sahibi Zafer Özbilge, yeniden başkanımız oldu. Günay Nakış'ın sahibi Günay Kaba ise yeni dönemde İNSAD Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.

Başkanlık görevini Özbilge’ye devreden başkanımız Metin Çetinkaya, faaliyet raporunu şöyle özetledi: “Ben ve yönetim kurulum görev yaptığım bu süre içinde derneğimizin federasyon, dernek ve birlikler ile olan iletişimini en üst seviyeye taşımak için gereken çabayı gösterdik. İki yıl içinde yirmi dernek toplantısı düzenledik. 2014 ve 2015 yıllarındaki iftar yemeklerimizi Wyndham Grand Hotel’de yaptık. Güneşli, Yenibosna, Merter, Güngören ve Çağlayan’daki üyelerimizle bölgesel toplantılar gerçekleştirdik. Üyesi olduğumuz Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF)’nin birçok etkinliğine katıldık ve birine de sponsor olduk. Üye sayımız ile ilgili güncellemelerimiz de oldu. Bugüne kadar bize destek veren ve birlikte çalıştığımız tüm sektör dostlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Daha Dinamik Bir Yapıyla Çalışacağız

Çetinkaya’dan sonra sözü alan yeni başkanımız Zafer Özbilge ise şunları söyledi: “İNSAD olarak yirmi yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyoruz. Geçen bu süre içinde öncelikli amacımız, üyelerimize sektördeki yenilikleri sunmak ve sorunlarımızı üst mercilere taşımaktı. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Bugüne kadar görev yapan tüm yönetimlerimize bu konularda yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. İlk başkanlık yaptığım süreçte sektörü daha iyi tanıma fırsatı bulmuştum. Yeni dönemde de bu tecrübelerimin üzerine çıkarak derneğimizi daha dinamik bir yapıyla hareket eder hale getirmek hedeflerimiz arasında başı çekiyor. Anadolu'daki kardeş derneklerimizle iyi ilişkilerimize önümüzdeki süreçte de büyü önem vereceğiz. Üyesi olduğumuz MHGF ile işbirliğimizi daha da güçlendirerek, tanınırlığımızı artırmak da hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

Yeni Yönetimde Şu İsimler Yer aldı:

Seçim sonucuna göre Zafer Özbilge, Günay Kaba, Hakan Ertunç, Rasim Başoğlu, Mehmet Toy, Ömer Karaca ve Muzaffer Yüksel Derneğimizin Yönetim Kurulu'na seçilirken, Mahmut Özyavuz, Metin Çetinkaya ve Yako İbrahimof, Denetleme Kurulu'nda görev aldılar.

Foto 1 altı: Metin Çetinkaya, İNSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Zafer Özbilge'ye devretti.

Menü